Lokaal

Druk bezochte 2e editie Fit op alle Fronten

Op dinsdag 8 april 2025 werd de tweede editie van de Gezondheidsbeurs FIT op alle Fronten georganiseerd in het Gemini College. Na het enorme succes van vorig jaar hoopte Facet ook dit jaar de Ridderkerkse 50-plussers een gezellige, informatieve en actieve dag te bezorgen. De beurs werd geopend door wethouder Fleur Stip.

,,Ik denk dat het dit jaar zelfs nog wat drukker is dan vorig jaar, omdat we nu ook boven de trap erbij in gebruik hebben. Geweldig toch”, kijkt Wytzke Triemstra terug op het evenement, dat ze vanuit Facet Ridderkerk samen met diverse Ridderkerkse partijen organiseerde.

Naast een informatiemarkt was er dit jaar ook een vrijwilligersmarkt en waren er diverse lezingen, workshops en beweegactiviteiten. Bezoekers konden ook vooral meedoen met bewegen, zingen en nog veel meer. Onderwerpen die tijdens de lezingen aan bod kwamen: gezondheid, nepagenten, brandveiligheid in en om het huis, financieel advies, slapen en dromen, de basisprincipes van gezonde voeding, flexibel vrijwilligen en praten over het levenseinde.

Hoofdgast van de dag was de bekende tv-persoonlijkheid Bert van Leeuwen, die zich prima thuis voelde in Ridderkerk. Bert bekende twee weken geleden ook 65 te zijn geworden. Ook voor hem gaan de jaren tellen, maar is dat hem nog niet aan te zien. Hoe hij dat doet: onder andere door veel te bewegen met lange wandelingen. Ook was Duco Bauwens van Nederland in Beweging aanwezig. Duco zorgt ervoor dat veel 50-plussers elke dag bewegen en zo bezig zijn fit ouder te worden. 

Ook RTV-Ridderkerk was erbij en maakte middels een live radio en tv uitzending een impressie van wat er te zien was.