Het is het hoogste herenteam van tennisvereniging d’Oudelande gelukt kampioen te worden in de derde klasse. Een wedstrijd die ook zomaar anders had kunnen eindigen werd met 4-1 gewonnen van directe concurrent Rhoon. Precies genoeg voor het kampioenschap voor Oudelande.
Oudelande begon de dag voortvarend. Mitchell Slingerland was veel vaster dan Dirk v/d Kruk. Daarnaast liet Slingerland ook goed aanvallend tennis zien. De eerste set was al vrij vroeg beslist via een dubbele break (6-3). In de tweede set maakte Slingerland wat meer fouten. V/d Kruk bleef daarom ondanks een vroege break aansluiten. Slingerland gaf de break echter niet meer uit handen en wist de 2e set met 6-4 te beslissen. Gelijktijdig leek ook de 2e single naar Oudelande te gaan. Giovanni Verhoeven speelde een erg goede 1e set, waarbij hij veel minder fouten maakte dan tegenstander Lars Knoester. Verhoeven won de 1e set eenvoudig met 6-3. Ook in de 2e set nam Verhoeven snel de leiding. Halverwege de set kantelde de partij. Verhoeven maakte meer fouten en waar in de eerste set het aanvallende tennis van Knoester telkens werd afgestraft, maakte Knoester nu telkens punten aan het net. Verhoeven kwam op achterstand maar knokte zich naar een tiebreak. Ook in de tiebreak was het Knoester die de overhand had. Verhoeven kon het niet meer omdraaien en de tiebreak ging naar Knoester. In de derde set was Verhoeven mentaal gebroken. Knoester won deze eenvoudig (2-6).
Voor Oudelande waren nu alle hens aan dek. Er mocht geen punt meer verspeeld worden. Gelukkig hadden Oudelande nog wat sterke ijzers in het vuur. Vast duo Jasper Kooke en Youri Slok speelden tegen Kevin Belder en Vincent de Vos. Op papier waren dit gelijkwaardige duo’s echter was het Oudelande dat de gehele partij nipt de overhand had. Dit was dan ook terug te zien in de einduitslag (6-4 6-3).
De cruciale wedstrijd van de dag zou na afloop de wedstrijd van het sterkste dubbelspel Mitchell Slingerland/Jordi Nicolai tegen v/d Kruk/ de Vos zijn. Het duo van Rhoon begon ontzettend sterk. Op elk vlak werd het Oudelande duo afgetroefd en ook het geluk lag aan de zijde van Rhoon. De eerste set werd met 3-6 gewonnen en het kampioenschap kwam erg dichtbij voor Rhoon. In de tweede set ging het iets minder bij Rhoon en Oudelande bleef hun strategie goed opvolgen met een 6-2 setwinst. Hierdoor kwam alles aan op de afsluitende super tiebreak, waarbij vroeg puntverlies cruciaal kan zijn, oftewel een loterij. Gelukkig voor Oudelande pakten zij een vroege voorsprong en gaven ze deze voorsprong niet meer weg. De supertiebreak werd met 10-7 gewonnen en Oudelande was met een 3-1 voorsprong weer terug in de race voor het kampioenschap.
Het afsluitende dubbel van het duo Slok/Nicolai tegen Knoester/Maarten van Driel was het hoogtepunt van de dag voor Oudelande. Dit keer was het het Oudelandeduo dat uitmuntend spel liet zien waardoor Rhoon geen kans kreeg op de titel. Slok en Nicolai speelden zo sterk dat de partij al in een vroeg stadium beslist werd. Met een 6-0 en 6-2 setwinst maakten zij in de allerlaatste wedstrijd van het seizoen Oudelande kampioen. Een knappe prestatie voor dit team dat met allerlei nieuwe spelers direct het kampioenschap mag vieren.
Voor Oudelande start nu de winterstop, waarna in het voorjaar de competitie weer van start zal gaan.